Artykuły

Jan Paweł II - błogosławiony misjonarz świata


Jan Paweł II - błogosławiony misjonarz świataJAN PAWEŁ II - błogosławiony misjonarz świata. Taki tytuł nosi nowy album fotograficzny Wydawnictwa Michalineum i Papieskich Dzieł Misyjnych autorstwa Grzegorza Gałązki. Pierwsza rocznica beatyfikacji Jana Pawła II stała się okazją do wydania i zaprezentowania nowego autorskiego albumu Grzegorza Gałązki wydanego przez Wydawnictwo Michalineum i Papieskie Dzieła Misyjne, zatytułowanego: "Jan Paweł II – błogosławiony misjonarz świata". Dotychczas nie było tak bogatej prezentacji papieskich pielgrzymek do krajów misyjnych. Lukę tę ma zamiar wypełnić polecana publikacja, która zawiera interesujące – także dotąd niepublikowane – zdjęcia z wybranych pielgrzymek do krajów misyjnych.

Ten Papież-Misjonarz przemierzył 1271000 km, co odpowiada ponad trzydziestokrotnemu okrążeniu kuli ziemskiej. Odbył 104 pielgrzymki zagraniczne, odwiedził 129 krajów, w tym wiele krajów misyjnych. Do Afryki pielgrzymował 13 razy i odwiedził 41 krajów. Do Ameryki Południowej podróżował dziewięciokrotnie, a większość krajów tego kontynentu gościła "Białego Pielgrzyma" w swoich granicach nawet dwu lub trzykrotnie. W ramach 12 pielgrzymek do Ameryki Środkowej odwiedził 17 krajów. Natomiast podczas 16 podróży apostolskich na kontynent azjatycki Jan Paweł II odwiedził 23 kraje. Do Oceanii przybywał trzykrotnie i odwiedził tam 5 krajów.

Zdjęcia Grzegorza Gałązki, autora portretu beatyfikacyjnego bł. Papieża Polaka, w połączeniu z fragmentami papieskich homilii i przemówień, przeniosą nas w czasie i przestrzeni w misyjny świat Jana Pawła II.

Słowo wstępne do tego albumu napisał abp Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ten album jest hołdem złożonym Ojcu Świętemu oraz wszystkim misjonarzom – duchownym, zakonnym i świeckim. Oby nieustannie czerpali z ducha Polskiego Misjonarza Narodów, bo człowiek współczesny bardziej wierzy świadkom, aniżeli nauczycielom.

Ks. Sylwester Łącki CSMA

------------------------

Album "Jan Paweł II – błogosławiony misjonarz świata"
(format 32 cm x 25 cm, oprawa twarda, szyta i klejona, 160 stron)
można zamówić pod następującym adresem:

Wydawnictwo Michalineum, Al. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki
tel.: 22 781 14 20; faks: 22 771 36 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , www.michalineum.pl

Roraty na Bemowie A.D. 2014

NASZA SIEĆ


Ośrodek Michael Galeria Anielska Schola parafialna Służba liturgiczna ołtarza
 
Biblioteka JP2 Klub piłkarski Uskrzydleni
Powrót do góry